ART / Lithographs / Color serigraphy 15474081
nr 1547 4081
C Göran Karlsson
(f. 1944), Sverige
C Göran Karlsson (b. 1944), Sweden. 'Upptåg'. Signerad CGK, dated 82. Color serigraphy, ca 20, 5x29, 5 cm, outer dimensions including frame: ca 28x36 cm, not examined out of frame.
COLOR SERIGRAPHY, "Upptåg". Signerad CGK, daterad 82. Färgserigrafi, ca 20,5x29,5 cm, yttermått inklusive ram: ca 28x36 cm
Condition: Ej examinerad ur ram
C Göran Karlsson, born 1944, Swedish painter, graphic artist and sculptor.
1500
SEK 1000
Monday June 12 2023
at 20:19:52
12/6 20:01:32
C Göran Karlsson
Read more about C Göran Karlsson